בית אבות מעון הרופא, חיפה

ישוב: 
חיפה
בעלות: 
עמותה
ותק: 
1966
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
פנייה לועדת הקבלה של המוסד
אופן הפנייה: 
הפנייה של הגורם המטפל
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
תנאי תשלום כפופים לרמת תפקוד הקשיש
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות "מעון הרופא" מהווה בית חם עבור קשישים המחפשים פתרון המשלב איכות חיים גבוהה יחד עם צוות אמפתי ומקצועי הדואג לבריאותם ורווחתם ומאפשר אופן חיים עצמאי ופעיל ככל הניתן. מיקומו של בית האבות בתוך שכונת נווה שאנן בחיפה מקל על הגישה אליו. הגינה הפורחת המקיפה את הקומפלקס יחד עם הנוף הנשקף מכל שטח בית האבות, המתפרש על פני 5 דונם, תורמים רבות להרגשתם של השוהים במקום ומאפשר לדיירים מרחב רב של פעילות והנאה מהמרחב הפתוח. "מעון הרופא", הפועל תחת השגחתו של משרד הרווחה ומשרד הבריאות (והוא בעל רישיון מטעם שני מוסדות אלו) מציע חוויית מגורים הכוללת טיפול מסור, הפעלות חוויתיות ויחס מכבד וחם לקשישים מעל הכל.
החלוקה של הדיירים לפי המחלקות במקום מתבצעת בהתאם להערכת מצבם הבריאותי והתפקודי. שלוש המחלקות הפועלות בבית האבות הן מחלקת העצמאיים, התשושים והסיעודיים, כאשר בכל אחת מהן פועל צוות המעניק את העזרה הנדרשת לקשישים – בתפקוד היומי ובפעולות סעד, בסיוע רפואי ובהשגחה. איכות ההשגחה הרפואית המוצעת מתאפשרת במידה רבה הודות לנוכחותו התמדת של רופא המומחה בגריאטריה, הנמצא בבית האבות 24 שעות ביממה, מערכת ביטחון הכוללת לחצן צוקה ויחידת שירות של "שח"ל" הממוקמת בתוך תחומי בית האבות, המספקת מענה מהיר ומיידי לצרכי הרפואה הדחופה המתעוררים אצל בני גיל הזהב הנמצאים בית האבות. החברה, המפעילה מערך של ניידות טיפול נמרץ מעניקה את השירות ללא תוספת עלות לדיירים. מעבר לכך, טיפול וסיוע רפואי נלווה ומקיף מתאפשר הודות לפעילות המסורה של צוות הכולל אחיות מוסמכות, מרפאה בעיסוק, עובדת סוציאלית, דיאטנית ומטפלים סיעודיים העומדים לרשות הדיירים בכל העת.
איכות החיים בבית האבות נקבעת במידה רבה על ידי נוחות חדרי המגורים המוצעים למגיעים למקום – חללי הדיור מורכבים מיחידות מרווחות המיועדות למגוריהם של זוגות או של יחידים, הכוללות בין היתר פינת עבודה, פינת שינה, חדר שירותים ורחצה, מטבחון וגם מרפסת. שירותי ההסעדה והתחזוקה המוצעים לקשישים כוללים הגשת 4 ארוחות מדי יום, שירות נקיון ואחזקה ועוד. מעבר לכך, בבית האבות חיי הווי עשירים הכוללים חוגים וטיולים, קונצרטים מוזיקליים, חוגי יצירה, חוגי התעמלות, ספריה, הרצאות ועוד.

שירותים

ספרייה
טיפול מונע
מרפאה
מספרה
פיסיותראפיה
מועדון
חוגים
ריפוי בעיסוק
גינה/חצר
טיולים
התעמלות
טיפול רפואי
הרצאות/חוגים
טיפול סוציאלי
בית כנסת
מחלקה סיעודית

צוות

מרפאים בעיסוק
אב בית
רופא כללי
פיסיותראפיסטים
מטפלים
עובדים כלליים
אחיות
מנהל
עובדים סוציאליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
שפות אחרות
שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
מסורתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
150
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
18
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
21
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה