בית אבות לב, רמת גן

ישוב: 
רמת-גן
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1988
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא מחלקה לתשושי נפש
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

בית האבות 'לב' פועל במרכז רמת גן כבר למעלה משני עשורים על מנת להעניק בית חם לאוכלוסיה המבוגרת. בבית ישנם כשלושים חדרים עבור יחידים ועבור זוגות של קשישים שומרי מסורת, שהם עצמאיים או תשושים. הבית פועל תחת פיקוח ועם רישיון מטעם משרד הרווחה, והוא מספק לדייריו השגחה רפואית 24 שעות ביממה.
הצוות הרפואי של בית האבות 'לב' כולל רופא גריאטרי ופסיכו-גריאטר, וכן רופא כללי ואחיות. בנוסף לאנשי מקצוע אלו, מצויים בבית גם מטפלים ואנשי מקצועות הפארא-רפואה, ובהם דיאטנית, אשר משגיחה על תזונת הקשישים ומתאימה להם תפריטים בהתאם למצבם הגופני, מרפאים בעיסוק, אשר מספקים פעילויות ותעסוקה לשימור ושיפור תפקודים שונים של הקשישים במגוון תחומים הרלוונטיים לחיי היום יום שלהם, פיסיותרפיסטים, עובדת סוציאלית אשר מלווה גם את הקשישים וגם את קרוביהם, וכן מרפאים במוסיקה, בתנועה ובאמנות. הצוות הרפואי-טיפולי הרב תחומי הזה נותן מענה מקיף לכלל צרכיו של כל קשיש בבית - הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית ומנטלית. צוות העובדים בבית הוא ותיק, מסור וקשוב, ועובר השתלמויות והכשרות באופן שוטף.
בית האבות מספק לדייריו מגוון רחב של פעילויות פנאי וחברה. בין הפעילויות הללו ניתן למצוא הפעלות תעסוקתיות בתחום היצירה: ציור, פיסול, מלאכת יד, שזירת פרחים, עבודות בחימר, עבודות פלסטיקה, עבודות עם בצק צבעוני, רקמה וסריגה, וגם מפגשים חברתיים במועדון החברים של הבית, טיולים, שעות עיון בספריה ואף שירותי טיפוח כמו פדיקור ושירותי מספרה.
דיירי הבית נהנים גם משירותים כגון ניקיון יחידות המגורים, כביסה והסעות, וארוחותיהם מבושלות על ידי טבחית ותיקה.
בית האבות 'לב' ממוקם בלב רמת גן, בלב טיילת עשירה בצמחיה. הודות לכך, דיירי הבית נהנים מסביבה יפה ושקטה, וגם מקרבה רבה וגישה נוחה למרכזי בילוי, לסניפי קופות חולים, לעירייה ולשירותים רבים נוספים. הבית מתפקד גם במתכונת של נופשון, ומאפשר שהות על בסיס יומי, לשם הבראה ושיקום.

שירותים

שירותי נקיון הבית
שירותי כביסה
פעילות חברתית
טיפול סוציאלי
טיפול רפואי
ארוחות
הסעות
הסתגלות לעזרים רפואיים/טיפול עצמי
נופשון
ספרייה
פיסיותראפיה
סיוע אחר ליחיד/למשפחה
ריפוי בעיסוק
מרפאה
חוגים
גינה/חצר
פדיקור
מעקב רפואי/מונע
טיולים
מועדון
מספרה

צוות

רופא כללי
צוות לילה
דיאטנית
מרפאים בעיסוק
אב בית
רופא גריאטרי
מנהל
מרפאים במוסיקה/ בתנועה/ אמנות
רופא פסיכוגריאטר
עובדים כלליים
אחיות
עובדים סוציאליים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
צרפתית
שפות דיבור: 
אידיש
שפות דיבור: 
אנגלית
שפות דיבור: 
גרמנית
הקשר דתי: 
מסורתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
20
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה