בית אבות לב גן, רמת גן

ישוב: 
רמת-גן
בעלות: 
פרטית
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
תיאור המוסד: 

בית אבות לב גן שוכן באזור שקט בלב רמת גן. הבית עטוף בגינה ירוקה וצומחת ומשמש בית חם לעשרה דיירים בלבד. לב גן הינו בית אבות פרטי תחת פיקוחו ורישיונו של משרד הרווחה המיועד לקשישים תשושים הזקוקים לסיוע ולסביבה חברתית ומשפחתית.
בית אבות לב גן בנוי בצורה דו מפלסית, כאשר בקומת הקרקע ניתן למצוא חדר אוכל, פינות ישיבה, אזורי טלוויזיה ומחשב וספרייה וכן יציאה לגינה השופעת הסובבת את המבנה, ואילו בקומה העליונה קיימים עשרה חדרים לשימוש הדיירים.
חדר האוכל הינו מרווח ואיכותי ובעל תעודת הכשר של הרבנות רמת גן. בחדר האוכל מוגשות חמש ארוחות ביום, כאשר הארוחות מורכבות תוך התייעצות עם דיאטנית.
החדרים בבית האבות הינם חדרים גדולים ומרווחים ומאובזרים לחלוטין. החדרים מיועדים לזוגות ובודדים כאחד. בכל חדר קיימת מערכת מיזוג והסקה, ריהוט מלא, גלאי עשן ולחצן מצוקה הסמוך למיטת הדייר. כל דייר רשאי לסדר את חדרו ככל העולה על רוחו ואף להחסיר או להוסיף רהיטים כרצונו, ישנה אפשרות לחבר טלוויזיה או כל מכשיר חשמלי אחר וקו טלפון פרטי. לכל דייר מקלחת ושירותים פרטיים הצמודים לחדרו.
בבית האבות לב גן יש שימת דגש על פעילויות חברתיות שונות על מנת להנעים את זמנם של דיירי הבית. הפעילויות כוללות ציור, התעמלות, מלאכת יד, טיולים בטבע, קונצרטים, הרצאות, הצגות וסרטים. בבית האבות לב גן דואגים לציין את יום הולדת של כל דייר ודייר ואף חוגגים את המאורע עם כל שאר הדיירים.
לרווחת הדיירים בבית האבות ישנם שירותים ללא תשלום הניתנים לדיירים על פי צרכיהם ורצונותיהם. לראשות הדיירים יעמדו מכבסה, מספרה, טיפולי שיניים וטיפולי טיפוח ויופי. צוות הבית ידאג לניקיון החדרים, רחצת הדייר, תספורת ולבוש ראוי והולם לאורך כל היום.
צוות בית אבות לב גן הינו צוות מקצועי ואכפתי המורכב ממעגל רחב של בעלי מקצוע כגון: רופאים ואחיות מסביב לשעון, פיזיותרפיסטים, עובדת סוציאלית, מטפלים אישיים ובעלי מקצוע המעבירים סדנאות לשעות הפנאי (מדריכת יצירה ועבודות אומנות, למשל). הצוות הינו מיומן ומלווה את דיירי הבית גם בפעילויות מחוצה לו ובליווי והסעות למרכזים רפואיים שונים.

שירותים

מעקב רפואי/מונע
טיפול סוציאלי
שירותי כביסה
ארוחות
גינה/חצר
התעמלות
טיפול אישי
פעילות חברתית

צוות

עובדים סוציאליים
מטפלים
עובדים כלליים
אחיות
מנהל

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
שפות אחרות
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
10
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה