בית אבות חברת מושב זקנים (אלנבי), תל אביב

ישוב: 
תל-אביב-יפו
בעלות: 
עמותה
ותק: 
1932
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
דרך משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
קריטריונים לקבלה: 
ללא מחלקה לתשושי נפש
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
דוח סוציאלי
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
מכתב הפניה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הבריאות
אופן התשלום: 
לפי הקריטריונים של משרד הרווחה
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות חברת מושב זקנים (אלנבי), השוכן בלב תל אביב, מעניק מזה 8 עשורים סביבת מגורים חמה ותומכת לדיירים קשישים המתגוררים בו. במהלך שנות פעילותו הרבות של הבית נרכש בו ניסיון עשיר בטיפול בקשישים. ההכרות והידע הרב שנצברו בבית בכל הנוגע לגיל השלישי, על אתגריו השונים, מאפשרים לצוות העובדים בו להעניק לדיירים טיפול מסור, התואם את צרכיהם באופן מיטבי. כלל השירותים והטיפולים מסופקים בבית האבות תחת פיקוחם של משרד הבריאות ומשרד הרווחה, ועם רישיונות מטעמם.
'חברת מושב זקנים' הוא ביתם של כמאה קשישים, אשר רובם תשושים, וכשלושים מהם במצב סיעודי. הדיירים מצויים תחת השגחה מתמדת, הודות לצוותים טיפוליים, המאיישים את הבית בכל שעות היממה, והודות ללחצני מצוקה הפזורים בכל הבית ומאפשרים לכל דייר לזמן אליו איש צוות בכל שעה ובשל כל עניין הטורד את מנוחתו.
השגחה וטיפולים רפואיים ניתנים בבית על ידי רופא כללי, רופא גריאטרי, רופא עיניים, פסיכיאטר ואחיות. רוקח מטעם בית האבות דואג לאספקת התרופות הנחוצות לדיירים, ודיאטנית מלווה אותם מבחינה תזונתית: היא עורכת מעקב תזונתי ומתאימה תפריט אישי לפי מצבו הבריאותי של כל אחד מהדיירים. הקשישים נהנים גם מטיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק המתקיימים בבית, וכן מליווי של עובדת סוציאלית. העובדת הסוציאלית מנחה גם את בני משפחותיהם של הדיירים, בנוגע להתמודדות עם מגבלותיו של הקשיש ובנוגע למימוש זכויות הקשורות במצבו.
את שעות הפנאי שלהם מוזמנים הקשישים המתגוררים בבית להעביר בחוגים ובפעילויות חברתיות, אשר מתקיימים בבית באופן מאורגן. בנוסף, הם עשויים לעיין בגפם בספרים אשר בספריית הבית, או לשוחח עם חברים במועדון. בית האבות מעמיד לרשותם גם שירותי מספרה, חצר נאה, ואף שירות הסעות אל יעדים מחוץ לבית.
מיקומו האטרקטיבי של בית האבות חברת מושב זקנים (אלנבי) במרכזה הסואן של תל אביב מאפשר לקשישים לחוש חלק מהפעלתנות העירונית ולהיות קרובים למגוון שירותים קהילתיים. כמו כן, הוא מאפשר לקרוביהם להגיע בקלות לביקורים, אפילו אם עליהם להיעזר בתחבורה ציבורית.

שירותים

פיסיותראפיה
חוגים
מועדון
שירות קריאת מצוקה
מחלקה סיעודית
הסעות
ריפוי בעיסוק
ספרייה
התעמלות
פעילות חברתית
מספרה
טיפול סוציאלי
גינה/חצר
טיפול רפואי

צוות

רופא עיניים
צוות לילה
עובדים כלליים
פסיכיאטר
דיאטנית
אב בית
מנהל
עובדים סוציאליים
רוקח
אחיות
רופא גריאטרי
פיסיותראפיסטים
רופא כללי

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
ספרדית/לדינו/פורטוגזית
שפות דיבור: 
איטלקית/יוונית
שפות דיבור: 
פרסית/בוכרית/תורכית/כורדית
שפות דיבור: 
ערבית
שפות דיבור: 
גרמנית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
66
אזור לקבלה: 
מחוזי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
30
אזור לקבלה: 
עיר/רשות בהם נמצא השירות