בית אבות גלבוע, גבעתיים

ישוב: 
גבעתיים
בעלות: 
פרטית
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
תיאור המוסד: 

בלב גוש דן, בין גבעתיים לרמת גן, שוכן בית אבות גלבוע. הבית, המתפרש על פני 6 קומות, הוא מקום מגורם של 110 קשישים עצמאיים ותשושים, והוא פועל בפיקוח ועם רישיון מטעם משרד העבודה והרווחה.
בבית ההורים יכולים הקשישים הצלולים להתגורר במחלקת העצמאיים, ולקבל עזרה מלאה בתפקוד היומיומי, בהתאם לצורך.
מבנה הבית טובל בירק, ויש בו 60 חדרים גדולים ומרווחים. בכל חדר מצויים מקלחת ושירותים מאובזרים, וכן מטבחון ובו מקרר, ארונית, כיור וקומקום חשמלי. החדרים מצוידים בעזרי בטיחות שונים, לחצן מצוקה, מזגן לחימום וקירור, ובאפשרות להתקנת טלוויזיה וטלפון קווי. כל החדרים מוארים ומעוצבים בצורה פונקציונלית ונעימה. לובי הבית מעניק גם הוא תחושה ביתית, מרגיעה ומזמינה. מצויה בו עמדת קבלה ופיקוח אשר מאוישת בכל שעות היממה, וברחבתו מתקיימים מפגשי רעים של דיירי הבית, ומופעים של אמנים ונגנים.
רופאה בכירה עובדת בבית ההורים 'גלבוע' 6 ימים בשבוע, והוא מאויש גם באחות ראשית מוסמכת ובמטפלים. כל אלו מעניקים לדיירים טיפולים ומעקב רפואי, וטיפולים מונעים, בהתאם לצורך. צוות המטפלים בבית מתאים לכל דייר תכנית טיפול אישית וייחודית, על מנת לחזק את יכולותיו, לשפר את דימויו העצמי שלו, ולאפשר לו עצמאות מירבית. לשם כך, הדיירים פוגשים גם פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק ועובדים סוציאליים, אשר מלווים אותם בשיפור תפקודים מחד, ובמימוש זכויות אשר מאפשרות מחייה ברווחה מאידך.
בית ההורים מעסיק טבח מקצועי וצוות מטבח, שמכינים מזון טרי ומגוון, המבושל במקום מדי יום. צוות העובדים הכלליים של הבית דואג לשירותי כביסה וניקיון. בנוסף לכל אלו, הדיירים נהנים גם משירות ליווי לסידורים, מפעילות חברתית, משיעורי התעמלות, מהרצאות ומחוגים במגוון נושאים רלוונטיים לבני הגיל השלישי, ואף מ קבוצה לניצולי שואה בהנחיית פסיכותרפיסט, לשיפור איכות החיים בגיל זה.
בית ההורים 'גלבוע' ממוקם במיקום מרכזי, על דרך בן גוריון בגבעתיים, ועל כן הוא נגיש מאד עבור מבקרים, ומאפשר גישה קלה של הדיירים לסידורים מחוץ לבית ואף לטיול קצר אל אחת הגינות שבסביבתו.

שירותים

טיפול סוציאלי
מעקב רפואי/מונע
ליווי לסידורים
ריפוי בעיסוק
ארוחות
הרצאות/חוגים
פעילות חברתית
חוגים
התעמלות
טיפול רפואי
שירותי כביסה

צוות

מרפאים בעיסוק
מזכירות
עובדים כלליים
עובדים סוציאליים
מטפלים
אב בית
אחיות
מנהל
רופא גריאטרי

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
110
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה