בית אבות בית יולס, חיפה

ישוב: 
חיפה
בעלות: 
עמותה
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
אישור ועדת קבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אין צורך במסמכים כלשהם
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
חד פעמי + חודשי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית אבות בית יולס, חיפה
בית יולס נוסד בעזרתם של "קרן יולס" ו-"ארגון עולי הולנד" ופועל זה למעלה מ-50 שנה על מנת לספק שירות מעולה לבני גיל הזהב בכל הקשור לדיור מוגן. יחידות הדיור הממוקמות כך שנשקף מהם נוף מרתק אל עבר ואדי עמיק כמו גם אל הים התיכון, מהוות מיקום מצויין עבור מגורים לטווח ארוך באווירה שקטה ונעימה. עבור המעוניינים בכך, מתאפשרת גישה מהירה אל עבר מרכז הכרמל שבחיפה, הכולל בתוכו מרכזי קניות, מוסדות תרבות כגון בתי קולנוע, תיאטרון, כמו גם מרכזי בילוי, בתי קפה ומסעדות. הנגישות הרבה מתבטאת גם בקרבת סניף דואר וסופרמרקט אל בית האבות, וההגעה הנוחה אליו גם באמצעות תחבורה ציבורית.
בית האבות חרט על דגלו את המחוייבות להעניק לדייריו את התמיכה והעזרה לה הם נדרשים לאורך כל תקופת שהייתם במקום, בעזרת צוות מקצועי, מיומן ותומך ויצירת חווית מגורים באווירה משפחתית וחמה עבור כל הדיירים. יותר מכך, כחלק ממדיניות"בית יולס", מוזמנים הדיירים לקחת חלק פעיל בחיי החברה והפעילות השוטפת התנהלת בבית האבות, תוך התחשבות במצבם. בית האבות כולל 65 יחידות דיור בנות 2-1.5 חדרים כל אחת המיועדות לעצמאיים ומחלקה נפרדת עבור הדיירים הסיעודיים שצריכים עזרה בפעולות היומיות שלהם. יחידות הדיור הגדולות כוללות אבזור בטיחותי, וריהוט כגון ארונות, תריסים חשמליים, מתקן לחימום מגבות בחדר האמבטיה, מטבח מאובזר במכשור חשמלי, מערכת חימום ומיזוג, תשתיות לצרכי תקשורת ועוד. את כל הדירות ניתן לרהט ולעצב בהתאם לטעמם האישי של הדיירים. כמו כן, למתגוררים בדיור העצמאי ניתנים שירותים נלווים כגון שמירה, חניה פרטית, שירותי רפואה סביב השעון ושירותי ניקיון.
המחלקה הסיעודית מכילה את כל המתקנים הנדרשים לצורך שהייה בטיחותית ונעימה, תחת השגחה רפואית אופטימלית. השהות במחלקה זו מיועד עבור דיירים הנדרשים לטיפול סיעודי קבוע או זמני לפרק זמן מוגבל – לצורך החלמה מפרוצדורה רפואית ושיקום. במחלקה זו קיימים שירותי רפואה כגון פיזיותרפיה, השגחה רפואית, ריפוי בעיסוק ועוד. כמו כן מופעל מטבח המספק ארוחות מזינות לדיירי המחלקה, עומדים לרשותם מגוון חוגים והפעלות, ושירותי טיפוח אישיים כגון מספרה ושירותי פדיקור.

שירותים

התעמלות
ריפוי בעיסוק
מרפאה
אבחון רפואי
מספרה
פיסיותראפיה
חונכים/ מתנדבים
שירותי עזרה ביתית
טיפול רפואי
טיפול באמנות
גינה/חצר
טיפול סוציאלי
מחלקה סיעודית
ספרייה
טיולים
ייעוץ שיקומי/ טיפולי
חוגים
הרצאות/חוגים

צוות

מטפלים
אחיות
מנהל
עובדים סוציאליים
עובדים כלליים
צוות לילה
פיסיותראפיסטים
מרפאים בעיסוק
אב בית

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
גרמנית
שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
הולנדית
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים

מספר אמשים במחלקה: 
112
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
25
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה