בית אבות בית משהד, הרצליה

ישוב: 
הרצליה
סלוגן: 
בתי הורים ממשפחה טובה
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1993
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
אופן הפנייה: 
דרך משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באמצעות משרד הבריאות (קוד)
קריטריונים לקבלה: 
אישור ועדת קבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
פרטי
אופן התשלום: 
תנאי תשלום כפופים לרמת תפקוד הקשיש
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית י.ד משהד הוא בית יפהפה ברמה גבוהה הנמצא בסביבה שקטה ומטופחת בלב הרצליה פיתוח, בסמוך לחוף הים. המבנה חדיש ויוקרתי ובו חצר גדולה ומטופחת ופינות ישיבה נעימות המעודדים ביקורים של בני משפחה. הבית מותאם לקשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים וקשה שלא להתרשם מרמת הטיפול, השירות האיכותי ורמת הניקיון המאפיינים את הבית. אנשי הצוות מקצועיים ומסורים ומקנים למקום אווירה ביתית ולבבית. שירותי הבריאות והסיעוד הם ברמה גבוהה ביותר, ועומדים בדרישות משרד הבריאות ובפיקוחו. חשוב לציין כי בבית זה מושם דגש מיוחד על "טעם החיים" - האוכל המוגש לדיירי הבית הוא מגוון, עשיר וברמה גבוהה מאוד. במקום בית כנסת מפואר המשמש את דיירי הבית והשכנים באיזור.
בית האבות בית משהד פועל בהרצליה פיתוח מזה קרוב לעשרים שנה, בפיקוח וברישיון מטעם משרד הבריאות ומשרד הרווחה. המקום משמש בית לכמאה וחמישים דיירים קשישים שומרי דת ומסורת: חמישים מתוכם במצבים סיעודיים שונים, והשאר עצמאיים ותשושים. בית האבות פועל גם במתכונת של נופשון.
הצוות המקצועי והמסור של בית האבות מספק לדיירים שירותי בריאות וסיעוד ברמה גבוהה, והוא כולל, בין היתר, רופא גריאטרי, אחיות ומטפלים. בבית משהד מקבלים הדיירים טיפולים רפואיים, טיפולים אישיים וטיפולים מונעים, בהתאם לצורך ותוך שמירה על יחס לבבי ועל אווירה ביתית.
מתנדבים רבים המבקרים במקום לעתים תכופות, עובדת סוציאלית ופיזיותרפיסט תורמים אף הם לתפקודם ולשיפור איכות חיי היום יום של הדיירים.
מבנה הבית היפהפה מצוי בסביבה שקטה ויוקרתית בלב הרצליה פיתוח. הוא נהנה ממיקום נגיש מחד ושקט ופסטורלי מאידך, הודות להימצאותו באמצע הדרך שבין כביש החוף (מחלף שמריהו / רבין) לבין חוף הים. לצד המבנה המרשים והחדיש ישנו גן מטופחת ורחב ידיים, עם פינות ישיבה נעימות. צוות העובדים הכלליים עמל בהתמדה על ניקיון המבנה וסביבתו.
חדרי המגורים של הדיירים נוחים ומרווחים, ובחדר האוכל המשותף מוגשות לדיירים ארוחות עשירות, מגוונות ומוקפדות. הם נהנים גם מפעילויות חברה ופנאי מגוונות כגון חוגים במועדון המרווח, שיעורי התעמלות, טיפולי טיפוח במספרה, מפגשים בבית הכנסת המפואר של הבית, אשר משמש את דיירי הבית ואת השכנים באזור, וכן טיולים מאורגנים מחוץ לכותלי הבית. בנוסף, הם עשויים לשבת לנוח בגן הפסטורלי, או ליהנות בו משיחה טובה עם חונכים או עם בני משפחה המגיעים לביקור.
בית האבות בית משהד משמש גם כמרכז לבני קהילת משהד, המקיימים בו אירועים מעת לעת. בבית מתקיימים מפגשים בחגים ובמועדים, קבלות פנים וחגיגות, ויוצאים ממנו ביקורים מאורגנים בתיאטרון ואתרי בידור ותרבות. דיירי הבית דוברים שפות שונות, ובהן עברית, פרסית ורוסית.

שירותים

טיפול מונע
נופשון
טיפול אישי
טיפול רפואי
ארוחות
התעמלות
הרצאות/חוגים
טיפול סוציאלי
טיולים
מספרה
חוגים
חונכים/ מתנדבים
שירות קריאת מצוקה
בית כנסת

צוות

מנהל
עובדים כלליים
עובדים סוציאליים
רופא גריאטרי
אחיות
מטפלים
פיסיותראפיסטים
מתנדבים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
פרסית/בוכרית/תורכית/כורדית
שפות דיבור: 
עברית
שפות דיבור: 
אידיש
הקשר דתי: 
דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
90
אזור לקבלה: 
ארצי

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
50
אזור לקבלה: 
עיר/רשות בהם נמצא השירות