בית אבות אבא אמא, בני ברק

ישוב: 
בני-ברק
בעלות: 
פרטית
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חד פעמי + חודשי
אופן התשלום: 
חודשי
מחלקות: 
מחלקה לתשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית האבות 'אבא אמא', השוכן בליבה שוקק החיים של בני ברק, הוא ביתם של כמאה ושלושים קשישים תשושים וסיעודיים, בני העדה החרדית. המקום פועל תחת פיקוח רציף של משרד הרווחה ומשרד הבריאות, ועם רישיונות מטעמם.
הצוות הטיפולי המסור של הבית כולל עובדת סוציאלית, אחיות ומטפלים. העובדת הסוציאלית מלווה כל דייר בבית, כמו גם את בני משפחתו, על מנת להקל את ההסתגלות למצבו הפיזי והכללי של הדייר, ואת ההתמודדות הנובעת ממצב זה. בנוסף, היא מסייעת במימוש כל זכויותיו, בין כותלי הבית ומחוצה לו. כלל הקשישים בבית מצויים תחת מעקב רפואי ומטופלים תרופתית, איש איש בהתאם לצרכיו ולהנחיות הרפואיות המתקבלות עבורו. האחיות המנוסות הן אחראיות להשגחה הרפואית הזו, והן מסתייעות במטפלים, שמעניקים לקשישים גם טיפולים אישיים.
צוות בית האבות מקפיד גם לקיים פעילויות מגוונות, אשר מעשירות את הקשישים מבחינה פיזית, אינטלקטואלית, וחברתית. כך, למשל, מתקיימים בבית הרצאות, חוגים, מפגשים חברתיים שונים ושיעורי התעמלות. כמו כן, הקשישים נפגשים ומשוחחים מפעם לפעם עם חונכים הפוקדים את הבית בהתנדבות, על מנת לארח לקשישים לחברה ולהנעים את שהותם בו.
צוות העובדים של הבית מגיש לדייריו את כלל הארוחות הדרושות להם מדי יום, וכן מלווה אותם לסידורים כשמתעורר הצורך בכך. מיקומו של הבית על אחד הרחובות הראשיים בבני ברק מקל את ההגעה אל מוסדות, גופים וחנויות רבים, שהקשישים עשויים להיעזר בשירותיהם השונים. בקרבת מקום מצויות גם גינות ציבוריות, אשר הקשישים עשויים להעביר בהן את שעות הפנאי באווירה שליווה ונעימה.
בית האבות אבא אמא ממוקם במרכז בני ברק, במרחק קצר ממחלף גהה אשר על כביש 4. הודות לכך, הגישה אל בית האבות נוחה ומהירה, ברגל, ברכב ואף בתחבורה ציבורית.

שירותים

מעקב רפואי + טיפול תרופתי
חוגים
טיפול אישי
הרצאות/חוגים
פעילות חברתית
חונכים/ מתנדבים
ארוחות
התעמלות
טיפול סוציאלי
ליווי לסידורים

צוות

עובדים סוציאליים
עובדים כלליים
מזכירות
מנהל
אחיות
מטפלים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
עברית
הקשר דתי: 
חרדי

תשושים

מספר אנשים במחלקה: 
31
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
98
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה