ביחד עטרת אבות, בני ברק

ישוב: 
בני-ברק
סלוגן: 
בתי הורים ממשפחה טובה
בעלות: 
פרטית
ותק: 
1987
רשת: 
ביחד
פיקוח: 
משרד הבריאות (+רשיון)
פיקוח: 
משרד הרווחה (+רשיון)
אופן הפנייה: 
דרך משרד הרווחה
אופן הפנייה: 
באופן פרטי
קריטריונים לקבלה: 
ללא הגבלה
מסמכים נדרשים בתהליך הקבלה: 
אישור רפואי
אופן התשלום: 
חודשי
אופן התשלום: 
פרטי
מחלקות: 
מחלקה לעצמאיים ותשושים
מחלקות: 
מחלקה סיעודית
תיאור המוסד: 

בית אבות עטרת אבות בבני ברק הוא בעל ותק של כחצי יובל בתחומו. המקום מהווה בית חם ותומך לקשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים, מהאוכלוסייה החרדית והדתית, והוא פועל עם רישיונות מטעם משרד הרווחה ומשרד הבריאות.
הקשישים המתגוררים בבית זוכים בין כתליו למגוון שירותים רפואיים וסיעודיים מידי רופאים, אחיות ומטפלים נוספים. הם נהנים גם מטיפולים פארא-רפואיים, אשר כוללים טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק במכון הממוקם בבית האבות ומעקב אישי על ידי דיאטנית. בנוסף, אנשי השירות הסוציאלי בבית מעניקים תמיכה ואוזן קשבת הן לדיירים עצמם והן לבני משפחותיהם, מוודאים שהדייר גם בבית ברווחה מירבית, ונכונים לסייע לו ולקרוביו במימוש זכויותיהם הנוגעות למצבו של הדייר. צוות הבית מורכב מעובדים מנוסים, אכפתיים ומסורים מאד כלפי הקשישים. מנהל בית האבות, אמהות הבית ושאר אנשי הצוות עומדים גם הם לרשות הדיירים והמשפחות, כך שמתקבלת תחושת שותפות בטיפול ובתמיכה בדייר.
צוות העובדים דואג להגשת כל הארוחות, בכפוף להמלצות הדיאטנית. בבית עומדים לרשות הדיירים גם שירות כביסה, ושירותי מספרה. בנוסף לכל אלו, הבית, אשר שומר על צביון דתי, מפעיל גם בית כנסת פעיל ומקיים שיעורי תורה. הפעילות והאירועים החברתיים השונים, אשר מאורגנים על ידי עובדי בית האבות, כוללים נסיעות לכותל המערבי, הופעות של אמנים, הרצאות, הרקדות, ימי כיף באתרים שונים מחוץ לבני ברק, וחגיגה בצוותא של ימי הולדת, של ראשי חודש ושל ערבי חג. הדיירים משתתפים גם בהפעלות יצירה משותפות, ויושבים עם חבריהם במרפסת הבית, הערוכה לשם כך עם ספסלים ועם צמחיה נאה.
בית האבות 'עטרת אבות' פותח את שעריו לדיירים מכל הארץ, ולתושבי בני ברק בפרט. הבית שוכן בסמוך לקופת חולים, למרכז רפואי ולמרכז מסחרי, והוא קרוב למחלף גבעת שמואל, דבר המאפשר גישה נוחה ומהירה לנוסעים על כביש 4.

שירותים

פדיקור
שירות קריאת מצוקה
מועדון
טיולים
פיסיותראפיה
הסעות
מספרה
שירותי כביסה
ריפוי בעיסוק
טיפול רפואי
מרפאה
חוגים
פעילות חברתית
התעמלות
הסתגלות לעזרים רפואיים/טיפול עצמי
ספרייה
טיפול סוציאלי
הרצאות/חוגים
טיפול שיניים
גינה/חצר

צוות

עובדים סוציאליים
מדריכים מקצועיים/שיקומיים
אחיות
עובדים כלליים
אב בית
מרפאים בעיסוק
מנהל
פיסיותראפיסטים
רופא גריאטרי
צוות לילה
מטפלים

אוכלוסייה

שפות דיבור: 
פולנית
שפות דיבור: 
ערבית
שפות דיבור: 
רוסית
שפות דיבור: 
גרמנית
כללי: 
הקשר דתי: 
ללא הקשר דתי

עצמאיים ותשושים

מספר אנשים במחלקה: 
49
אזור לקבלה: 
ללא הגבלה

סיעודיים

מספר אנשים במחלקה: 
110
אזור לקבלה: 
ארצי